Kom og besøg os til Efterskolernes Aften d. 12. januar

Vi har kaffe på kanden og står klar med søde rundvisere.
Vi glæder os til at se dig!

Book en tid her

Måske dine nye yndlingslærere?

På Skanderup Efterskole vil du møde mange forskellige mennesker - også blandt medarbejderne. Fælles for dem alle er, at de har humor, er fulde af ånd og visdom - og så ser de jo blændende godt ud :-)

Hvem møder du på
Skanderup Efterskole?

Rune Peitersen

Forstander
Fortælletime, valgfag

Matilde Bendix Peitersen

Skolemor
Tysk, valgfag og uddannelsesvejleder

Anette Jørgensen

Afdelingsleder
Puls & Adventure, Idræt/gymnastik

Vinni Hansen

Køkkenleder

Rosa Poulsen

Køkkenassistent

Tina Jensen

Køkkenassistent

Ida Jørgensen

Lærer
Musik & Scenekunst, kulturfag og valgfag

Thomas Rasmussen

Lærer
Dans, Foto, Gymnastik, Engelsk, After Effects, Spring

Søren Philipsen

Lærer
Musik & Scenekunst, Matematik, idræt, musik og naturfag

Frands Lomholt

Lærer
Kunst & Grafisk design, matematik, valgfag, uddannelsesvejleder

Linda Royal

Lærer
Kunst & Grafisk design, engelsk, tysk og fransk

Mogens Christensen

Pedel

Kjeld Jensen

Pedelmedhjælper

Sven Åge Andersen

Pedelmedhjælper

Jens Andersen-Mølgaard

Lærer
IT & Teknologi, kulturfag, Coding Pirates og valgfag

Isak Gjedbo

Lærer
IT & Teknologi, Robot workshop, engelsk, kulturfag, omvandrende wikipedia og valgfag

Jesper Behrend

Lærer
IT & Teknologi, matematik, naturfag og valgfag

Lisbeth Wollesen

Sekretær

Katja Høgsberg Nielsen

Medhjælper

Stine Christiansen

Lærer
Puls & Adventure, naturfag, matematik og valgfag.

Klaus Nørgaard Jessen

Lærer
Puls & Adventure, engelsk, naturfag, adventurerace

Lynn Hipp

Lærer
Puls & Adventure, matematik, tysk, valgfag, idræt

Tina Kyd

Lærer
Medie & Kommunikation, matematik, valgfag, og uddannelsesvejleder

Torben Hansen

Lærer
Medie & Kommunikation, engelsk og valgfag

Julie Bai Anneberg

Lærer
Medie & Kommunikation, engelsk, kulturfag og valgfag

Anja Jørgensen

Lærer
IT & Teknologi, Gymnastik, Naturfag, Matematik , Dansk - støtte

Christina Aamand Holm

Lærer
Musik & Scenekunst, Sammenspil, Sang

Henrik Knudsen

Pedelmedhjælper

Krasina Altai

Køkkenassistent

Mads-Christian Paulsen

Timelærer
Sammenspil, Klaverundervisning

Mette Wollesen

Timelærer

Nina Nordstrøm

Timelærer
Kunst & Grafisk design

Mikkel Nordfang Philipsen

Lærer
Musik & Scenekunst

Rasmus Maxel Larsen

Lærer
IT & Teknologi

Stephie Klahn Laursen

Lærer

Det bedste ved at gå på Skanderup Efterskole er de mega søde og seje lærere

Christoffer - 20/21

Kontakt Skanderup Efterskole

Vil du vide mere om Skanderup Efterskole så tag  kontakt på


eller mail

Du kan ikke melde dig ind på skolen før du har været på besøg. Så start med at booke et besøg på skolen.

BOOK ET BESØG